po wydarzeniu

Zmiany strukturalne na rynku pracy i związany z nimi nieodwracalny rozwój technologii, w tym budzące duże oczekiwania, ale i obawy - sztuczna inteligencja oraz całkiem nowe formy komunikacji czy jakość naszego życia to tylko niektóre z zagadnień, którymi żyje współczesny świat.

Próbą zmierzenia się z megatrendami, które będą miały największy wpływ na kształt globalnej gospodarki oraz społeczeństwo rozpoczęliśmy cykl spotkań networkingowych w ramach projektu „Modelowanie Systemu Ofert dla Innowacji”.

Tematem przewodnim pierwszego wydarzenia z cyklu była współpraca oraz jej różne wymiary. Rozmawialiśmy o niej w wymiarze technologicznym (w jaki sposób będziemy żyć i komunikować się z maszynami?), wzorniczym (jak wytłumaczyć klientowi, że design nie zawsze musi być ładny i czy język projektanta i producenta da się wytłumaczyć uniwersalnymi kodami), społecznym (głusi nie rozmawiają przez telefon i mają problemy ze zrozumieniem treści pisanych, a ich społeczność
w Polsce wynosi 400 000 osób).

Zaproszeni eksperci: Paulina Zadura, Alicja Kaniewska, Natalia Boimska - Blum i Dominik Głąb z Kaniewski Design i Paweł Potakowski z MIGAM podzielili się wiedzą, doświadczeniem, ale też własnymi przemyśleniami.

Spotkania MSODI mają także wymiar inspiracyjny i biznesowy. Klara Kowtun z Risk Made in Warsaw podzieliła się źródłami sukcesu lokalnej firmy, która ma potencjał, aby zachwycić swoją działalnością klientów w każdym miejscu na świecie.
Moda ma jeszcze inny wymiar - etyczny. Rozmawialiśmy o tym, ile powinna kosztować odzież, skoro wiemy, że przemysł odzieżowy to druga po petrochemii branża najbardziej szkodliwa dla środowiska. Czy 400 zł za sukienkę to cena zbyt luksusowa czy uczciwie wyceniona praca wielu osób?

Uczestnicy podkreślili dużą wartość networkingową i inspiracyjną spotkania, a oto niektóre z wypowiedzi:

Jeśli też jesteście ciekawi, co dalej wymyślimy, śledźcie nas na FB „Innowacyjne Mazowsze”, zaglądajcie na stronę projektu.
Kolejne spotkania wkrótce!